http://www.59.com.tr çok yakında hizmetinizde

İletişim : +90 282 263 12 87
Tekirdağ Halı Yıkamada Lider Kuruluş
"Hijyen ve Temizliği Bize Bırakın, Zamanınızı Sevdiklerinize Ayırın"

Halı Yıkama

     Halılarınızdan çıkan 1 gr. halı tozunda yaklaşık ikiyüzellibin mikroorganizma ve yüz milyona yakın mikrop bulunmaktadır. Ancak defenzekte havuzuna girdikten sonra bu mikroplardan tamamen arınır.

     Kuralına uygun yıkanmayan halı mikroplardan arınmaz. Evde ya da işyerindeki halılar sürekli toz ve kir biriktirir. Yüzeysel temizlikte yok edemeyeceğimiz bakteriler alerjik özellikli mikroorganizmalar, mayt ve akarlar halılarda yuvalanıp, hızla ürer. Halınız; özel koşullarda, doğru tekniklerle defenzekte edilerek yıkanmadığı sürece derinliğine temizlenip, mikroplardan arınmaz. Çeşitli hastalıklarla, alerjiye yol açar.

     Doğru teknikle yıkanmayan halı zarar görür. Ladik, Isparta, Hereke, Bünyan, Avanos gibi dünyaca ünlü el dokuması halılar, ipek yada makina halıları yanlış yıkama sonucu hızla yıpranır. Örneğin elde yada oto yıkamada tazyikli suyla yıkama halının tabanına ve bağlantı yerlerine zarar verir. Halı yüzeyinde kırılmalar olur. Aynı şekilde halının sert kıllı fırçalarla fırçalanması, dövülmesi de yanlıştır.

   Misss-tem Yıkama Yıkasın; kirden, mikroptan eser kalmasın.

    Tesisimizde yıkanacak halılar dokuma özellikleri, cins ve niteliklerine göre sınıflandırılır. Sonra aşağıdaki aşamlardan geçirilerek her türlü mikro organizmadan arındırılıp steril hale getirilir.

1. Toz Dolabı

     Halınız toz alma makinasından geçirilerek toz, kum ve diğer yabancı maddelerden temizlenir. Toz alma makinasından geçmeden yıkanan halılar hiçbir şekilde temizlenmiş sayılmaz. Çünkü: toz alma makinasından geçmeden yıkanan halıların içine yerleşmiş olan toz, kum v.b. gibi maddeler su ile temas ettiği anda yerleşerek çamur haline gelir, ilmek aralarına işler ve yıkama ile çıkması çok zordur.

2. Dezenfekte Havuzu 

     İsteğe bağlı olaraktan tozu alınan halı, içindeki bakterilerin yok edilmesi amacıyla ayrı ayrı ilaçlı havuza yatırılır. Jakuzi sistemi sayesinde halıların ilmek aralarına hava kabarcıkları ile dezenfekte ilacı işler.

    Not : Müşterilerimiz istemedikleri sürece dezefekte havuzuna halılarınız atılmaz. Bunun nedeni başka getirilen halıların üzerinde bulunan kedi köpek gibi evcil hayvanların tüylerinin ve mikroplarının başka halılara bulaşma ihtimalinden dolayı halılarının havuza atılmadan özel olarak tek tek temizlenir.

3. Otomatik bant sisteminde el degmeden yıkama 

     Halı; bu aşamada mikro organizmalara karşı etkili şampuanlarla, elektronik fırçalar kullanılarak ön ve arkası dönüşümlü olarak, hassas bir şekilde yıkanır. Varsa lekelere özel işlem uygulanır. Halı, durulanır ve vakumlanır. Halı yıkama makinemiz çift yönlü fırçalama sistemi ile derinlemesine halılarınızın temizlenmesini sağlar.

4. Sıkma ve Duruluma

     Bu aşamada halı sıkma makinesinde uygun devirde sıkılarak üzerindeki fazla suyun atılması sağlanır. Ortalama halının üzerindeki suyun %95' ini atarak halının daha kısa zamanda kuruması ve ilmeklerin yıpranmamasını sağlar. Sıkma işlemi, halı rulo şekline getirilerek yapıldığı için yırtılma ve yıpranmaya yol açmaz.

5. Bürlör sistemi ile kurutma 

     Kurutma odasına alınan halı kuru ve sıcak hava üfleyen doğal gazlı bürlör sistemiyle 4 saat gibi kısa bir sürede kurutulur.

6. Kalite kontrol ve paketleme

     Tertemiz olan halınız kalite kontrolden geçirildikten sonra süpürülüp yatımına taranır, paketleme makinasında paketlenir. Ardından zaman kaybetmeden evinize servisle teslim edilir.

Süleymanpaşa Halı Yıkama Misss-tem Sosya Hizmetler
Nusratlı Mah. Seyihonbaşı 
Caddesi No:24 Süleymanpaşa Tekirdağ  |  0 282 263 12 87